Kaç Kalori?

Simit Kaç Kalori? Simit Zayıflatır mı?

Simit Kaç Kalori? Simit Zayıflatır mı?

Yediden yetmişe herkesin sevdiği ve çayın yanına en yakışan besin olan simit 275 kaloridir. Deniz kenarında, çarşıda, parkta ilk aklımıza gelen yiyeceklerdendir simit. Hem kolay bulunur hem de Pratik olarak üç-dört ısırımlıktır. Tadına ise paha biçilemez. Yanına da çay istemeden yapamayız. Simit, çayla da birleşince ortaya muhteşem bir lezzet çıkar. Simit, hamurdan elde edilen ve bol derecede susam kullanılan bir besindir. Simit’in o muhteşem lezzete sahip olmasında en önemli pay üzerindeki susamların fazlalığı ve susamların simite vermiş olduğu o leziz tattır. Ancak kalori miktarına baktığımızda, simitin de kontrollü şekilde tüketilmesi gerekir.

Simit tüketimi, gözlere de son derece fayda sağlar. Herkesin elinin altında olan simitin, hiç bu denli faydalı olduğunu düşünmüş müydünüz? Ancak simit tüketirken de faydalı olduğu için sürekli yemek istersek, faydalı hali zarar veren şekle dönüşebilir. Bu duruma mahal vermemeli ve belli aralıklarla tüketmemizde fayda sağlayacaktır.

Simit’ Faydaları Nelerdir?

Simit, içerisinde bulundurduğu susam sayesinde, bağışıklık sistemini güçlendirici bir özelliğe sahiptir. İçerisinde demir ve birçok vitamini bulundurduğu için kansızlık sıkıntısı çekenler için de ideal bir besindir. Susam tohumunda aynı zamanda E vitamini de bulunur. Bu yüzden oldukça faydalı bir besindir. Kolesterolün düşmesine ve tansiyonun dengelenmesine büyük oranda yardımcı olur. Simit’in içerisinde bulunan susam, kan basıncını kontrol altına alarak, vücudu kalp rahatsızlıklarından korumada büyük etkiye sahiptir. Yoğun şekilde magnezyum içerdiğinden, susam, diyabet riskini azaltır ve diyabeti kontrol altına alır. Simit, çinko ve kalsiyum açısından son derece zengin olduğu için kemik sağlığında oldukça önemli rol oynar. Aynı zamanda simit, büyük miktarda folik asit kaynağı olduğu için, çocuklar ve hamileler folik asit ihtiyacını karşılayabilirler. Simit’in içerisinde bulunan susamlar lif içermektedir. Bundan dolayı sindirim sisteminin düzenlenmesine de yardımcı olurlar.

Simit Yemenin Metabolizmaya Faydası Var mıdır?

Simit, içerisindeki susamlar sayesinde, metabolizmayı hızlandırır, vücuda enerji verir. Vücuttaki hücrelerin sağlıklı şekilde büyümesini sağlar. Simit tüketmek aynı zamanda karaciğer sağlığınızı korur. Astım sıkıntısı yaşayanlara da oldukça iyi gelen bir besindir.  Diyet yapanların da simit tüketmesi mümkündür. Ancak, kalori miktarı göz önüne alınarak tüketilmeli, çok fazla tercih edilmemelidir. Diyet yapanların en önemli korkusu olan kabızlık sorunu ve bağırsakların yavaş çalışma hali, simit tüketimiyle birlikte ortadan kalkacaktır.

Kaynak: https://www.kackalori.com.tr/KacKalori/1-adet-simit