Kaç Kalori?

Açma Kaç Kalori? Açma Besin Değerli?

Açma Kaç Kalori? Açma Besin Değerli?

Sofraların vazgeçilmezi olan hamur işi, hepimizin sevdiği ve yemek istediği besinlerdendir. Açma deyince aklınıza her türlü zeytinli, peynirli çeşitleri gelir. Özellikle diyet yapanların korkulu rüyası olan Açma, 250 kaloridir. Kalori miktarı azımsanmayacak kadar yüksektir. Ancak, bu hiç Açma yememelisiniz anlamına da gelmez. Özellikle kahvaltılarda tüketilmesi sevilen bir hamur işi olduğundan, aşırıya kaçmak fazla kilo alımına sebep olacaktır.

Açma tükettikten sonra o gün daha fazla dikkat etmeli bol su içerek bağırsaklarımızın çalışmasını sağlamalıyız. Yine o gün içerisinde, meyve tüketimine ağırlık vermekte fayda var. İnsanız neticede. Misafirliğe gidiyoruz poğaçalar açmalar börekler geliyor önümüze. Ya da gün yapıyoruz kadınlar arasında. En güzel açmalar o güne özel yapılıyor. Zeytinli mi dersiniz patatesli mi dersiniz hepsi var. Gel de yeme şimdi. Canımız çok çektiği anlarda da dozunu kaçırmadan yeterli miktarda tüketmeli ve daha farklı çeşit olan besinlerden yemeye özen göstermeliyiz.

Açma’nın İçindeki Besin Değerleri Nelerdir?

Açmanın içerisinde karbonhidrat yağ ve protein bulunur. Gerektiği kadar tüketildiğinde fayda sağlayacak bu besin değerleri, ölçü kaçırıldığında midenin rahatsız olmasına sebep olabilir.

Diyet Yapanlar, Açma Tüketebilir mi?

Diyet yaparken Açma çok fazla tercih edilmemelidir. Aslında sadece diyet yaparken değil normal zamanda da çok fazla tüketilmemelidir. Arada sırada ve belli ölçüde tüketilen Açmanın hiç bir zararı yoktur ve kilo da aldırmaz. Diyet yapanlar da tercih edebilir. Açma tercih edeceğiniz zaman ev açması olmasına özen gösteriniz. İçerisine eklenen maddeleri bizzat kendinizin görmesi daha doğru olacaktır. Dışarıdan alınarak tüketilen ürünler farklı türde yağlar içerebildiğinden, evde taze yapılan Açma daha sağlıklı olacaktır.

Açma’nın Ne kadar süre ile Tüketilmesi Gerekir?

Bildiğiniz gibi açmalar katı yağlar kullanılarak yapılmaktadır. İnsanlar, özellikle ise giderken Açmayı tercih ederek güne başlamak isterler. Ancak bu doğru bir davranış değildir. Oldukça fazla şekilde katı yağ barındıran Açma, vücudumuza ağır gelerek sindirim sistemimizi yavaşlatabilir. Hatta yaşadığımız kabızlık probleminin de sebebi sürekli Açma tüketmemiz olabilir. Bu yüzden çok uzun aralıklarla nefsimizin kalmaması için az şekilde tüketmeliyiz. Ayda 1 kere ya da maksimum 2 kere gibi. Açmanın içerisinde maya olduğundan devamlı tüketildiğinde midenin yanmasına ve midede yoğun şekilde ağrılar oluşmasına sebep olabilir.

Kaynak: https://www.kackalori.com.tr/kackalori/1-adet-acma